Riad Swiss Diamond je určite vhodný do umývačky riadu pre horný aj spodný rošt. V závislosti od vášho výberu umývacieho prostriedku však môžete na dne panvice spozorovať práškovité sivé zvyšky. Tento zvyšok je výsledkom reakcie, keď hliníkový základ interaguje s určitými čistiacimi prostriedkami na umývanie riadu. Nedávna legislatíva spôsobila, že fosfáty, ktoré sa kedysi používali na ochranu kovových povrchov, chýbajú v čistiacich prostriedkoch v Spojených štátoch a iných krajinách. Táto zmena viedla k rýchlejšiemu odfarbeniu hliníka.

Hoci tento zvyšok nie je škodlivý a predpokladá sa, že pozostáva z atómového vodíka, prirodzene sa vyskytujúceho prvku, môže časom prispievať k trvalému odfarbeniu. Na vyriešenie tohto problému je možné použiť rôzne metódy na odstránenie šedého prášku alebo oxidáciu hliníka:

  • Vytvorte pastu pomocou jedlej sódy a vody.
  • Použite čistiaci prostriedok na hliník dostupný v miestnom supermarkete.
  • Pripravte si roztok z 1 litra vody a 3 polievkových lyžíc (45 ml) prírodnej kyseliny, ako je citrónová šťava, vínny krém alebo biely ocot. Priveďte do varu vo vnútri riadu a potom použite ten istý roztok na špongii na čistenie vonkajšej časti a dna.

Aby ste si zachovali dlhú životnosť svojho riadu Swiss Diamond, odporúčame ručné umývanie kefou na riad a horúcou saponátovou vodou.