HIGH-TECH VÝROBNÝ PROCES

Produkty Swiss Diamond sa vyrábajú výhradne v Sierre vo Švajčiarsku. Výrobný proces produktu Swiss Diamond je pomerne zložitý:

  1. Hliník sa taví na mieste a potom sa odlieva do vhodných foriem. Toto je prvá a najdôležitejšia výhoda švajčiarskych produktov: iný riad sa často lisuje do tvaru, čo umožňuje, aby sa kov zdeformoval pri vysokej teplote. Proces tlakovo liateho hliníka, ktorý sa používa pri riade Swiss Diamond, zabraňuje deformácii počas celej životnosti výrobku – aj keď ho vyberiete priamo zo sporáka a umiestnite pod tečúcu studenú vodu. Liaty hliník tiež rovnomerne distribuuje teplo, čím zabraňuje vzniku horúcich miest.
  2. Roztavený hliník je pod tlakom, aby sa odstránili bubliny a zabezpečilo sa správne plnenie foriem. Na každý výrobok Swiss Diamond sa vzťahuje obmedzená doživotná záruka vzťahujúca sa na výrobné chyby.
  3. Na prípravu hliníkového tela na náter a na zabezpečenie lepšej priľnavosti je vnútorný povrch pieskovaný.
  4. Po opieskovaní sa na vnútro riadu plazmou nanesie titánová povrchová vrstva. To zabraňuje kontaktu hliníka s potravinami, aj keď je nepriľnavý povrch poškodený.
  5. Pri samotnom procese poťahovania sa využíva špeciálne vyvinutý robot, ktorý každému produktu Swiss Diamond poskytne tri pevné vrstvy nepriľnavého povlaku, ktoré poskytujú vynikajúci výkon po celú dobu životnosti. Povlak je vyrobený úplne bez PFOA kvôli bezpečnosti.
  6. Dno panvice je presne orezané. V kombinácii s konštrukciou z liateho hliníka, ktorá zabraňuje deformácii, dokonale plochá základňa zaisťuje, že sa váš riad nikdy nebude krútiť a nestane sa nestabilným na varnej doske.
  7. V poslednom kroku sú pripevnené rukoväte. Naša jedinečná metóda využíva závitové rukoväte na vonkajších podperách namiesto nitov, aby sa zabránilo hromadeniu jedla vo vnútri panvice, čo vedie k množeniu baktérií.
  8. Hotový riad Swiss Diamond je teraz pripravený na odoslanie kuchárom a kuchárkam po celom svete!

UDRŽATEĽNÁ VÝROBA

Swiss Diamond sa zaviazala k ekologickým výrobným postupom. Továreň je poháňaná 100% vodnou elektrárňou zo švajčiarskych Álp a výrobný proces je od začiatku do konca bez PFOA. Na zásobovanie chladiaceho systému a lakovacích liniek sa používa zdroj nepitnej vody a voda použitá v lakovacích linkách sa recykluje.

Všetky produkty sú vyrobené z recyklovateľného hliníka; nepravidelné predmety a zvyšky šrotu z továrne sa recyklujú v rámci výrobného procesu. Pece sú poháňané zemným plynom a továreň beží 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aby sa zabezpečilo plné využitie pecí.

 

Výroba nášho nepriľnavého povlaku je tiež šetrná k životnému prostrediu. Nepoužívame prefabrikovaný základ a vyrábame si aj náterový materiál vo vlastnej réžii, pričom každý komponent dovážame do našej švajčiarskej továrne a sami si ho miešame. To znižuje prepravné emisie, balenie a súvisiaci vplyv na životné prostredie, ktorý je potrebný na zásobovanie hotových výrobkov. Zvyšky náterových materiálov sa likvidujú v špeciálnom zariadení tretej strany, aby sa oddelili komponenty a minimalizoval sa dopad na životné prostredie.

 

HIGH-TECH INDUKČNÝ RIAD

Swiss Diamond používa jedinečný proces na výrobu nášho riadu vhodného pre indukčné sporáky. Namiesto zapustenia magnetického jadra, ktoré pri zahrievaní riadu vydáva rušivé bzučiace zvuky, my vkladáme do nášho riadu feromagnetickú základňu, čím zaručíme, že nikdy nebude bzučať.