PARADAJKOVÉ PENNE S KARAMELIZOVANÝMI CHERRY PARADAJKAMI

PARADAJKOVÉ PENNE S KARAMELIZOVANÝMI CHERRY PARADAJKAMI

Paradajkové cestoviny sú veľmi jednoduché jedlo, no v tomto prípade je omáčka trochu iná, ako tá tradičná. Na cestoviny použijeme omáčku zo surových paradajok, a potom ich zmiešame s karamelizovanými cherry paradajkami. Celkovo potrebujete iba 5 ingrediencií. Určite vyskúšajte tieto cestoviny v týchto horúčavách.


Dip z pečených paprík

Dip z pečených paprík

Grilovacia sezóna je v plnom prúde a zaujímavé omáčky či dipy dokážu ozvláštniť akékoľvek jedlo z grilu. Ja mám pre vás recept na takýto jednoduchý vegan dip z pečených paprík a bielej fazule s bazalkou. Môžete si ju dať aj na chlebík namiesto nátierky.


Takto si pripravte ríbezľový lekvár bez jadierok

Takto si pripravte ríbezľový lekvár bez jadierok

Mnohým z nás vadia drobné semienka v ríbezľovom lekvári. Kuchynský robot Magimix ponúka riešenie aj na tento problém. Jeho odšťavovač obsahuje špeciálne prídavné zariadenie, ktoré zachytí každé malé semienko z ovocia, takže konečným výsledkom bude hustá hmota bez semienok, ku ktorej potom už len stačí pridať cukor a povariť. Magimix je skutočnou pomocou v každej situácii.


Proteínový chlieb pomocou Magimix

Proteínový chlieb pomocou Magimix

Na tomto recepte na chlieb bohatý na bielkoviny sa mi páči, že nemusíme pridávať žiadne extra prísady a pomocou silného mixéra Power Blender je jeho príprava veľmi jednoduchá a rýchla. Je pripravený bez oleja, lepku a droždia.


Grécke keftedes fašírky

Grécke keftedes fašírky

V mrazničke sa mi povaľovalo mleté mäso, tak som dostala nápad pripraviť grécke fašírky keftedes, ktoré sa tradične pripravujú z mletého jahňacieho či hovädzieho mäsa.
Často ich konzumujú s tzatziki alebo v rajčinovej omáčke s feta syrom.


Čučoriedkové mini palacinky

Čučoriedkové mini palacinky

Tieto jemné, bacuľaté mini palacinky s čučoriedkami sú prirodzene sladké od banánu a jemne kyslasté od čučoriedok, ktoré nám pukajú v ústach.


BANÁNOVÉ PALACINKY

BANÁNOVÉ PALACINKY

Naše palacinky v sobotu ráno ... najskôr sme vypili plné poháre ovocného smoothie, a potom sme si rýchlo pripravili tieto chutné palacinky, aby sme mali dostatok energie do záhradkárčenia a aby sme si nabrali do obeda dostatok vitamínu D.


Bazové palacinky

Bazové palacinky

U nás teraz kvitne baza, okrem sirupu je perfektné ju zapiecť aj do bucľatých palaciniek. Kto si ich pripraví?


Bucľaté jahodové palacinky

Bucľaté jahodové palacinky

Vyskúšala som už niekoľko receptov na palacinky, ale podľa mňa budú palacinky (bez vajec) naozaj bucľaté, ak do cesta pridám aj banány. Vďaka nim budú palacinky veľmi jemné a samozrejme aj sladké. Tento základ sa potom dá obmieňať na tisíc spôsobov. Dnes som ich pripravila s jahodami a boli božské.


Čokoládový nanuk

Čokoládový nanuk

Odštartovali sme tohtoročnú zmrzlinovú sezónu. Táto zdravá čokoládová zmrzlina sa dá jesť aj na raňajky a deti ju budú určite milovať.


Karfiolové fašírky

Karfiolové fašírky

Teplejšie počasie so sebou prináša aj zmenu chuti a kratší čas strávený v kuchyni. Vyskúšajte tieto chutné fašírky z karfiolu, byliniek a syra.


Mexické azu

Mexické azu

Máte málo času na varenie? Tak tento recept je pre vás ako stvorený. Je to recept, ktorý ešte nikdy nesklamal. Je hotový za 20 minút, takže kedykoľvek sa dá pripraviť a kombinácia chutí sladkého marhuľového lekváru s čili vynikajúco ladí. 


Jablkový perník bez cukru

Jablkový perník bez cukru

Vyskúšajte tento chutný jablkový koláč, ktorý vznikol ako improvizácia na základe dostupných surovín.

Ďalej
|