Fazuľová ryža

Fazuľová ryža

Jednou z najjednoduchších jedál pre tých, ktorí preferujú rastlinnú stravu, je fazuľová ryža. Ak je toto jedlo správne ochutené, okamžite na vás pôsobí mexicky. Môźete si ho ľubovoľne upravovať podľa toho, aké suroviny máte doma. Bleskovo rýchle jedlo, keď máme na varenie naozaj iba 20 minút.


Sušienky s pažítkou

Sušienky s pažítkou

Opäť rýchly a ľahký recept, ktorý s kuchynským robotom Magimix pripravíte za pár sekúnd. Môže sa vám hodiť kedykoľvek, takže si tento recept určite uložte.


Takto si priprav datľové guľky pomocou Magimix

Takto si priprav datľové guľky pomocou Magimix

Je to veľmi jednoduchý recept, ktorý môžete pripraviť za pár sekúnd pomocou kuchynského robota Magimix. Datľové guľky sú perfektnou zdravou alternatívou aj počas veľkonočného obdobia namiesto čokoládových vajíčok.


Hummus z bielej fazule s pažítkou

Hummus z bielej fazule s pažítkou

Prinášame vám ľahko zhotoviteľnú hummusovú nátierku, ktorú teraz nepripravíme tradične z cíceru, ale z bielej fazule. Môžete použiť akúkoľvek varenú bielu fazuľu. Preto je najlepšia biela, pretože pažítka ju potom nádherne zafarbí na peknú zelenú farbu. Hummus je možné ochutiť akýmkoľvek zeleným korením, možno ho zafarbiť pečenou repou, pečenou tekvicou, či pečenou mrkvou.

Môžeme ho natrieť na chlieb, krekry, dipovú zeleninu (paprika, repa, uhorky, reďkovky). Vďaka svojej jarnej farbe vyzerá tento pažítkový fazuľový hummus na veľkonočnom stole naozaj dobre. Túto fazuľovú verziu sme vylepšili tak, že sme do ňho pridali vegánsky jogurt, ale aj bez neho je veľmi chutný.


BANÁNOVÉ PALACINKY

BANÁNOVÉ PALACINKY

Naše palacinky v sobotu ráno ... predtým sme vypili plné poháre ovocného smoothie, a potom sme si rýchlo pripravili tieto chutné palacinky, aby sme mali dostatok energie do záhradkárčenia a aby sme si nabrali do obeda dostatok vitamínu D.


OVSENÁ KAŠA

OVSENÁ KAŠA

Chutný tip na raňajky.

V poslednej dobe najradšej pijem ráno smoothie, veľmi zriedka jem kašu, ale táto mi dnes veľmi dobre padla. Ja mám rada kašu, keď je trocha redšia, krémová a vyrobená z drobných ovsených vločiek. Dochutenie sa dá obmieňať ... keďže kašu varím z neochutených vločiek, rada si ju osladím nejakým sirupom, rada si na ňu dám ovocie a trochu tuku, napr. extra panenský olivový olej, mandľové maslo, arašidové maslo. A samozrejme nemožno vynechať ani semiačka (tekvicové semiačka, vlašské orechy, mandle, ľanové semiačka, chiam semienka atď.) A na koniec na posyp použijem strúhaný kokos. 


Smoothie z manga a bobuľového ovocia

Smoothie z manga a bobuľového ovocia

Špecialitou tohto smoothie je, že základom nie sú banány, ale mango. Pred pár dňami sme mali doma zrelé mango, ktoré sme už nezjedli. Nakrájala som ho a vložila v sáčku do mrazničky.


Čokoládová energetická tyčinka

Čokoládová energetická tyčinka

Opäť je tu jedna zdravá maškrta pripravená pomocou Magimix. Ide o top medzi energetickými tyčinkami. Určite nečakajte dlho s jej prípravou.


SMOOTHIE PRE VIAC ENERGIE

SMOOTHIE PRE VIAC ENERGIE

Tento rok sme začali športom. Po tréningu vždy dobre padne jedno skvelé smoothiečko. Vyskúšajte náś recept.


OPEKANÉ CESTOVINY S CURRY ZELENINOU

OPEKANÉ CESTOVINY S CURRY ZELENINOU

Tento recept bol zhotovený pomocou červenej curry pasty, takže je trochu pikantné, ale samozrejme môžete použiť aj zelenú alebo žltú pastu. Ak nemáte pastu, nahraďte ju curry korením. Je to bezmäsité jedlo, ktoré máte rýchlo hotové.


Mikulášske smoothie

Mikulášske smoothie

Mikulášske smoothie ... takto som pomenovala moje dnešné raňajšie smoothie. Mikuláš do mojich čižiem ukryl božsky voňajúcu marakuju, tak som si povedala, že si ju pridám do môjho smoothie aj s ďalšími zdravými pochúťkami.


Orechové pečené

Orechové pečené

Príchodom sviatkov sa určite potešia hlavne vegáni tomuto pečenému, ktoré vyzerá veľmi dobre na stole podávanom s množstvom rôznych príloh (zemiaková kaša, opekaný ružičkový kel, opražená fialová cibuľa s balzamikovým octom atď.). U nás sa tento recept pripravuje každý rok k Vianociam a miluje ho celá rodina!


Škoricové jablkové čipsy

Škoricové jablkové čipsy

Ďalší recept na zdravý a chutný snack, ktorý môžete zabaliť deťom na desiatu alebo na výlet. Jablkový čips....je veľmi jednoduchý a bezobalový snack, pretože jablká máme vo svojej záhrade alebo v záhrade rodičov, alebo ak ich predsa len musíme kúpiť v obchode, aj tak si ich kúpu vieme vyriešiť bez obalu.


Gaštanové guľky - zdravé mlsanie

Gaštanové guľky - zdravé mlsanie

Občas máme chuť na niečo sladké, ale nechceli by sme, aby bolo plné cukru. Prinášame skvelý recept na zdravé mlsanie, ktoré môžete dokonca nabaliť aj svojim deťúrencom na olovrant.


Domáci hummus

Domáci hummus

Opäť Vám prinášame užitočný recept teraz v období začatia školského roka. Určite bude každému na osoh a s radosťou ho budete obmieňať pridávaním nových ingrediencií. Všestranne sa dá využiť a je veľmi chutný a dokonca si ho pripravíte iba za pár minút.


Thajský šalát s mäsom

Thajský šalát s mäsom

V tomto recepte mäso dopĺňa veľké množstvo zeleniny, ktorých chute spája skvelá korianderová omáčka. Inšpirujte sa z tohto receptu a vytvorte si vlastný recept, z vlastných ingrediencií.


Špagety z mrkvy s tekvicovou omáčkou

Špagety z mrkvy s tekvicovou omáčkou

Dobrý nápad na to, ako pripraviť z mrkvy netradičné a pritom chutné jedlo. Pomôže vám v tom kuchynský robot Magimix. Ľahký a rýchly letný obed, ktorý polahodí aj väčším jedákom.

Ďalej
|