Tekvicové hniezda

Tekvicové hniezda

Víkend je už tu a ja som si pre vás pripravila tento jednoduchý recept na tieto tekvicové hniezda, ktoré si určite zamilujete. Tekvicu jednoducho rozmixujete v Magimix Power Blender.


Polievka z pečených paradajok

Polievka z pečených paradajok

Horúca polievka vždy príjemne zohreje počas chladných dní. Je to podobne aj v prípade tejto chutnej krémovej polievky z pečených paradajok.


Zapekané tekvicové zemiaky

Zapekané tekvicové zemiaky

Už máte dosť ustavične tých istých príloh? Prinášame vám niečo nové a úžasnej chuti. V príprave náramne pomôžu ako kuchynský robot Magimix, tak aj titánový plech, aby ste s varením boli raz-dva hotoví.


Tekvicové placky

Tekvicové placky

Zbožňujete placky a radi s nimi experimentujete? Nech sa páči jedna alternatíva, kde namiesto zemiakov použijete tekvicu. Chutí skvelo!


Cestoviny s paprikovou omáčkou

Cestoviny s paprikovou omáčkou

Musím konštatovať, že toto je fantastické jesenné jedlo. Pomocou mixéru Power Blender získa paprika dokonalú konzistenciu. Sezóna červených paprík je v plnom prúde, takže je ideálny čas na vyskúšanie tohto receptu.

Samotná omáčka sa pripravuje veľmi rýchlo a možno ju dokonca po rozmixovaní vložiť do pohára a v chladničke uchovať 3 dni. Je dobrá nielen na cestoviny, ale aj do pečených zemiakov alebo ak omáčku necháte hustejšiu, je veľmi lahodná aj natretá na hrianky. Na plech som dala papriku, cibuľu, cesnak a pokvapkala som ich olivovým olejom a červeným vínnym octom a keď sa to upieklo, táto skaramelizovaná šťava bola najchutnejšia! Aj tú som samozrejme naliala do mixéra, lebo dodala omáčke kyslosť a korenitosť. Určite vyskúšajte!


Tekvicovo čokoládový chlebík

Tekvicovo čokoládový chlebík

Vďaka tekvici a banánu je cesto tohto chlebíka tak jemné, že po prvom plátku budete chcieť ďalší a ďalší. Toto je typický jesenný dezert, ktorý musíte vyskúšať!


Pumpkin Latte

Pumpkin Latte

Neváhajte a upečte si tekvicu, aby ste si raz-dva namiešali svoj ranný horúci nápoj. Lahodné, penové, pikantné...treba viac?


Čalamáda bez konzervantov pomocou Magimix

Čalamáda bez konzervantov pomocou Magimix

Po veľkom letnom zaváraní sú tu ešte jesenné povinnosti. Vďaka kuchynskému robotu Magimix sme 12 kg zeleniny nakrájali veľmi rýchlo (krájanie nožom by trvalo veľmi dlho), potom už len stačilo zeleninu zmiešať vo veľkej mise so soľou a trstinovým cukrom, aby pustila šťavu. Potom prišla na rad kyselina vínna (pomáha kyslosti - prírodný regulátor kyslosti a antioxidant) a ocot. Hotovú čalamádu sme dali do sterilizovaných fliaš, ktoré potom skladujeme v chladnej tmavej miestnosti až rok. Po otvorení uchovávajte v chladničke.


RAW BROWNIE (BEZ LAKTÓZY, BEZLEPKU, VEGÁNSKE)

RAW BROWNIE (BEZ LAKTÓZY, BEZLEPKU, VEGÁNSKE)

Toto raw brownie je naozaj luxusný dezert, ktorý sa dá jednoducho pripraviť pomocou kuchynského robota Magimix.

Originálne brownie obsahuje veľa cukru, masla, vajec a to všetko (hlavne cukor) robí cesto veľmi lepkavým. Túto lepivosť je dosť ťažké dosiahnuť, ak nepridáte dostatok cukru. Vyskúšala som veľa alternatívnych receptov, ale nikdy neboli také mazľavé a sladké, ako si myslím, že je originálny. Toto raw brownie však na rozdiel od ostatných chutí rovnako dobre ak nie viac, ako to pôvodné. Od datlí je dostatočne lepkavé a sladké. Túto sýtosť zjemňuje pridaný kakaový prášok a štipka soli.


Ricottovo hráškové pesto z cestovinami pomocou Magimix

Ricottovo hráškové pesto z cestovinami pomocou Magimix

Potrebujete skvelý tip na rýchly obed, či večeru? Pomocou Magimix aj tento recept zvládnete za pár minút. Ricotta je priam ideálna na rôzne omáčky na cestoviny, tento krát som si pripravila pre vás verziu s hráškom, cesnakom a bylinkami, na zriedenie omáčky vám stačí nechať si aspoň 1/2-1 hrnček vody z cestovín.


Paradajkový pretlak

Paradajkový pretlak

Čoraz menej ľudí zavára, pretože buď nemá na to čas, alebo nevie ako na to, prípadne sa spolieha na obchod, kde si ho vie zadovážiť. Avšak jedna vec je istá. Do domácich pretlakov nedávame žiadne konzervanty!

Ďalej