Vákuové skladovanie.

Vákuová konzervácia, ktorá je už dlho známa ako účinná metóda, vám umožňuje uchovať vaše jedlo v surovom stave, ako aj všetky vaše varené jedlá 3-5 násobne dlhšie. Vo vákuu sa množenie baktérií výrazne spomalí, čo umožňuje dlhodobé skladovanie. Francúzska značka PIKA sa špecializuje na vákuové konzervovanie, ponúka kompletnú rodinu produktov: vákuovú zátku na vínarôzne vákuové súpravy a niekoľko veľkostí univerzálnych vákuových viečok, ďalej fľaše na uchovávanie štiav a všestranne využiteľné boxy rôznych veľkostí.

Všetky produkty PIKA sú jednoduché, efektívne, ekologické a úsporné.

 

Aj vy sa snažíte o zminimalizovanie odpadu? Drsná realita o svete zamorenom odpadmi nás núti rozmýšľať, ako čo najefektívnejšie znížiť našu ekologickú stopu. Každý by si mal vziať zodpovednosť do vlastných rúk a zmeniť svoj prístup k používaniu jednorázových plastových obalov.

Neprodukovať zbytočný odpad hlavne na cestách môže byť pre mnohých skutočnou výzvou. Pritom stačí zmeniť len pár vecí a výsledok môže byť okamžite citeľný.

Ani vy nie ste ľahostajní voči životnému prostrediu a budúcnosti našich detí? Tak čítajte ďalej.....

Otázka kvalitného uskladňovania potravín je stará ako ľudstvo samo. Ľudia sa už od pradávna snažili predlžovať trvanlivosť potravín, napr. sušením, údením, solením či zaváraním.

Bohužiaľ, ale všetky tieto spôsoby potraviny poškodzujú a následne majú aj negatívny vplyv na naše zdravie. Dnes najviac používame chladničky a mrazničky, avšak ani tieto nedokážu uchrániť potraviny od 2 hlavných nosičov mikroorganizmov. VODY a VZDUCHU ! Mraznička naviac mení štruktúru potravín.

Preto v dnešnej modernej dobe je práve potravinárske vákuum najvyhľadávanejším pomocníkom pri uchovávaní potravín v domácnostiach. Už aj výrobcovia balia do vákua rôzne potraviny, čo ale má jednu nevýhodu. Akonáhle balík doma otvoríte, vákuum zmizne a potravinu musíte čo najrýchlejšie skonzumovať. 

                                            stvorlistokstvorlistok

Avšak riešenie na tento problém máte na dosah rúk!

Tieto univerzálne dózy poskytujú nekonečné možnosti pri skladovaní potravín, počnúc varenými jedlami, cez dlhodobé uchovávanie potravín, až po marinovanie alebo bezpečné prevážanie.

Naše vákuové dózy sú skvelou alternatívou či na balenie potravín na dlhé cesty alebo pre Vaše deti na intrák, či manžela do kamióna. Ich jedinečný systém uzatvárania vám zabezpečí 100%-nú istotu, aby sa dózy ani náhodou neotvorili počas prepravy. Výhodou našich dóz je aj ich mechanické použitie bez potreby elektrickej energie. Takže si ich môžete zobrať so sebou skrátka všade!

Niekoľkonásobne predĺžia trvácnosť potravín, čo v každej domácnosti predstavuje značnú úsporu financií, nakoľko sa množstvo pokazených a ináč znehodnotených potravín zníži na minimum. 

Dlhodobo uchovajú čerstvosť a arómu. Pri každom otvorení dózy budete cítiť rovnako silne arómu kávy, ak ju budete uchovávať vo vákuu. A to aj po viacerých mesiacoch.

Rýchlo kazivé potraviny zostanú tiež dlhšie čerstvé vo vákuu, preto vám nehrozí, ak využijete akcie pri nákupoch potravín vo väčších baleniach, že časť nákupu sa pred skonzumovaním pokazí. Takto dokážu šikovné gazdinky ušetriť až 10% na nákladoch vynaložených na nákup potravín. A to už skutočne stojí nad zamyslením sa!

Vákuové dózy sú skvelými pomocníkmi pri marinovaní mäsa, ktorého póry sa vo vákuu roztiahnu a marináda má možnosť preniknúť až do hĺbky mäsa. Tým pádom sa citeľne skracuje doba marinovania. 

Výhody vákua :     stvorlistok

  • je vyvynuté predovšetkým na zdravé a dlhodobé uchovávanie potravín
  • predlžuje až trojnásobne dobu uskladnenia potravín
  • zabraňuje oxidácii potravín
  • potláča vznik plesní
  • zabraňuje predčasnému žltnutiu potravín s väčším podielom tukov
  • sypké potraviny nenavlhnú a nezhrudkovatejú
  • potraviny nevysychajú
  • potravina nepreberá pachy ani z okolia, ani z inej potraviny
  • v potravinách sa zachovávajú výživové hodnoty, vitamíny, minerály, farba, aróma a tvar
  • uchráni sypké a suché potraviny proti prachu, baktériám a hmyzu             

stststststst